OZON TEDAVİSİ

Yaklaşık 100 yıldır dünya genelinde uygulanan ozon tedavisi, bağışıklığı güçlendirmeye yönelik doğal, sağlıklı, güvenli ve etkili bir tamamlayıcı tıp tedavisidir. Özellikle Avrupa’da popüler olan bu tedavi yöntemi Türkiye’de de oldukça popüler hale gelmiştir. Ozon terapisi atmosferde bulunan bir gaz olan ozon kullanılarak gerçekleştiriliyor.

Ozon aracılığıyla temizlenen kan hücreleri, metabolizmanın gençleşmesini sağlıyor ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor.  Vücudu, başta grip ve diğer virütik rahatsızlıklar olmak üzere tüm hastalıklardan koruyor. Özellikle Covid-19 pandemisi döneminde bu özelliği ozon tedavisini daha da popüler hale getiriyor.

Hastalıkların tedavisinde kısa sürede sonuç veren ozon terapisi, tedavi süresinin kısa olması nedeniyle çok fazla acı da vermiyor. Ozon hem sağlığa yan etkisi olmadığı, hem de antibakteriyel ve antioksidan özelliğe sahip olduğu için uzun yıllardır su ve gıda maddelerinin yanı sıra tıp alanında, ekipmanların dezenfekte edilmesinde de yaygın bir şekilde kullanılıyor. Mediprive, Türkiye’de oldukça başarılı şekilde uygulanan ozon tedavisini gerçekleştiren yurt dışından gelen misafirlerini sağlık merkezlerine yönlendirerek mutlu bir şekilde ülkelerine dönmesini sağlıyor.