GÖZ TEDAVİSİ

Göz hastalıkları çevresel, genetik ya da yaş ile ilgili faktörlere bağlı olarak görme duyusunun bozulmasına ya da tamamen yitirilmesine sebep olan hastalıklardır. Bedenin en önemli ve hassas duyu organları arasında gelen gözlerde ortaya çıkabilecek bu rahatsızlıklar hastanın yaşamını son derece olumsuz bir şekilde etkileyebilmektedir. Bazı göz hastalıkları erken evrelerinde herhangi bir belirti vermezken, çoğu göz hastalığı şiddetli yanma ve kaşıntı hissi, görmede azalma veya daralma, renk seçememe, aşırı çapaklanma, ışıktan rahatsız olma gibi problemlerin bir ya da birkaçıyla kendini gösterebilmektedir.

Türkiye, göz hastalıklarının tanı ve tedavisinde en ileri teknolojik olanakları kullanarak dünya standartlarında hizmet veriyor. Mediprive ’ın ülkemizde her yaştan hastaya ihtiyaç duydukları özelleşmiş alanlarda uzmanlaşmış ve deneyimli doktorların görev aldığı anlaşmalı hastaneleri bulunuyor. Tüm görme kusurlarının ve diğer genel göz hastalıklarının ele alındığı anlaşmalı hastanelerde, hastalarımızın tanı ve tedavilerini dünya standartlarında gerçekleştiriyoruz.

ÇOCUKLARDA GÖZ TEDAVİLERİ

Göz hastalıkları ile ilgili bilgi eksikliğinden kaynaklanan ihmaller sonucu çocuklar ileri yaşlarda tedavisi oldukça zorlaşan sorunlarla karşılaşabilirler. Pek çok önemli göz hastalığı küçük yaşlarda ortaya çıkar. Ancak erken teşhis ve doğru tedavi ile başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Çocuklarınızın sağlığı, sadece vücut sağlığı açısından değil, önemli bir duyusu olan göz sağlığını da kapsamaktadır. Çocuklarınızın göz sağlığı korumak için, gözlerine zarar verebilecek her türlü tehlikelere karşı uyarıda bulunmanın yanında düzenli olarak göz kontrollerini de gerçekleştirmek gerekmektedir.

Göz şikâyeti olan çocuk hangi yaşta olursa olsun alanında uzman doktorlar tarafından muayene edilmelidir. Düzenli muayeneler sayesinde bir veya her iki gözde görme azlığı, buna neden olan hastalıklar ve şaşılık erken tespit edilebilir.

Çocuklarda göz hastalığından şüphelendirecek bir durum varlığında bebek-çocuk hangi yaşta olursa olsun zaman kaybetmeden hekime gösterilmelidir.

Herhangi bir belirti göstermeyen çocuklar ise 4. yaşta veya öncesinde göz doktoru tarafından göz muayenesi yapılmalıdır.

Mediprive, çocuk hastalarımıza anlaşmalı olduğu göz hastalıkları hastaneleri tarafından sunulan tedavi programı dahilinde sağlıklı bir yaşam sunmak için sizi Türkiye’ye davet ediyor.