KIRIŞIKLIK DOLGU

Cilt kırışıklıkları zaman içinde insanların deri gerginliğini kaybetmesi sonucu ortaya çıkar ve yaşlılık belirtisi olarak kabul edilir. Bu nedenle kırışıklıkların önüne geçmek için geçmişte yapılan çalışmalar sonucu bazı dermatolojik yöntemler ortaya çıkmıştır. Günümüzde daha berrak bir tene sahip olmak ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için kırışıklık giderici tedaviler uygulanmaktadır. Kırışıklık tedavisinde kullanılan yöntemler genel olarak mimiklerin neden olduğu kırışıklıkların engellenmesiyle yapılmaktadır.

Cilt kırışıklıkları zaman içinde cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucu meydana gelir. Yüz mimiklerinin sürekli ve aynı şekilde yapılması sonucunda, dinamik çizgiler kalıcı hale gelir. Sonuç olarak ise elastikiyetini kaybetmiş cilt sürekli yapılan mimikleri kalıcı hale getirir. Bu nedenle mimiklerin kalıcı hale gelmemesi için kırışıklık tedavisi uygulanır.

Çizgi ve kırışıklıkların görünümünü hafifletmede en etkili sistemler, anti-aging uygulamalardır. Tıbbi ve cerrahi tedavi uygulamalarında daha düşük maliyet ile birçok ülkede yer alan aynı tedavi koşullarını sunan Türkiye’de, Mediprive ’ın anlaşmalı olduğu sağlık kurumlarında yaptıracağınız kırışıklık tedavisiyle cildinizin bugününe olduğu kadar geleceğine de yatırım yapın.