OBEZİTE TEDAVİSİ

Obezite ya da halk arasında bilinen adıyla şişmanlık, vücutta fazla miktarda yağ birikmesi sonucu ortaya çıkan ve mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır.

Obezite cerrahisi operasyonları hastaların sağlığını koruyarak kilo vermelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Obezite, besinlerle alınan enerji miktarının, metabolizma ve fiziksel aktivite ile tüketilen enerji miktarını aştığı durumda ortaya çıkar.

Yıllar geçtikçe, zayıflama ameliyatının, morbid obezite tedavisi için başarılı bir yöntem olduğu kanıtlanmıştır.

Cerrahi seçenekler gelişmeye devam etmiştir. Bariatrik cerrahi sağlığınızı iyileştirmenizde ve yaşam kalitenizi arttırmanızda size yardımcı olan benzersiz bir araçtır.

Obezite cerrahisi; BMI 40 kg/ m² ve üzeri olan, BMI 35 kg/m² ve üzeri olup eşlik eden Tip 2 diyabet, hipertansiyon, uyku apne sendromu, hiperlipidemi gibi eşlik eden bir hastalığı olan, diyet, egzersiz, ilaç tedavisi gibi diğer kilo verme yöntemlerini denemiş ancak başarılı olamamış hastalarda uygulanabilmektedir.

Türkiye; modern hastaneleri, yetişmiş insan gücü, alanında uzman doktorları, teknolojik altyapı ve tecrübe birikimi ile obezite tedavisinde Avrupa standartlarında ve uygun maliyetlerle hizmet vermektedir. Mediprive , dünyanın her yerindeki obezite tedavisine ihtiyaç duyan hastalar için, en etkin tedavi yöntemi ve en düşük maliyet seçeneklerini birleştirerek, hastalarını Türkiye’de tıbbi tedavi alanında en yüksek standartları sunan hastanelere yönlendiriyor.