KALP SAĞLIĞI

Dünya genelinde yapılan istatistik çalışmaların sonuçları, en fazla ölüm oranının kalp-damar hastalıkları nedeniyle olduğunu gösteriyor. Tıpta ve teknolojideki bütün ilerlemelere, tetkik ve tedavi alanındaki tüm yeniliklere rağmen bu sıralama uzun yıllardır aynı şekilde devam ediyor. Oysa kalp-damar hastalıkları; sağlıklı yaşama dikkat edildiğinde, gerekli parametrelere bakılarak uygun tedbirler alındığında büyük oranda önlenebilen ve zamanında teşhis konulduğunda tedavisi mümkün olan hastalıklar arasında yer alıyor.

Tıptaki ilerlemelerle birlikte bu hastalıklar artık düzenli olarak kontrollerini yaptıran herkeste erken teşhis edilebiliyor. Cerrahi tedavi gerektiren kalp ve damar hastalıklarından muzdaripseniz, Türkiye’deki sağlık kuruluşlarının kalp ve damar cerrahisi bölümlerinde uzman doktorlar eşliğinde tetkik ve tedavinizi yaptırabilirsiniz.

Mediprive ’ın anlaşmalı olduğu hastanelerin deneyimli kardiyak anestezi ekibi ve ileri yaşam destek cihazları ile donatılmış yoğun bakım üniteleri ameliyatların başarı oranına önemli katkıda bulunur ve hastaların ameliyat sonrası sürecini daha rahat geçirmesini sağlar.